sakwy

Bajery jadą do Skandynawii

A więc postanowione! Bajery Na Rowery na wakacje jadą do Skandynawii. Szwecja-Dania-Niemcy – to planowana trasa przejazdu.

To będzie coś! W te wakacje sprawdzimy, jak wygląda raj dla rowerzystów: jak jeździ się po rowerowych autostradach (już nie po dopiero co zbudowanych samochodowych, ale takich prawdziwych, zbudowanych tylko dla rowerów), jak podpiera się na światłach na specjalnych podpórkach dla rowerzystów, jak śpi się u ludzi z WarmShowers.org (czyli czymś jak CouchSurfing dla rowerzystów) i jak podróżuje się promem z rowerem.

W Szwecji zobaczymy, jak to jest rozbijać namiot gdzie popadnie i to na legalu, a w Danii przekonamy się, jak to jest jeździć ścieżkami Eurovelo. Na koniec, gdy już przetniemy Niemcy, pewnie dane nam będzie też zmierzyć się z utrudnieniami w przewozie rowerów pociągiem w Polsce (ze Szczecina nie jedzie Słoneczny), ale tym się na razie nie przejmujemy. Szacujemy, że dziennie pokonywać będziemy od 60 do 100 km.

Wszystko już gotowe: rowery u chłopaków z btw-bikes.pl kończą się robić, nowe oponki już czekają pod biurkiem na założenie, sakwy przygotowane, kuchenka, butle, ubrania, namiot, śpiwory, materacyki… skompletowane! Postanowiłyśmy nawet zacząć używać portek z pampersami!

Start w poniedziałek o 5:55 z Warszawy Zachodniej. Jedziemy Słonecznym do Gdyni 🙂

Już się w oku ze szczęścia kręci łezka na samą myśl o wyprawie…

Leave Your Comment

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com